מהי פורמיקה ומה השימושים הנפוצים של פורמייקה בתעשיית העץ

מזה עשרות בשנים הפורמייקה מלווה את כולנו, במגוון רחב של שימושים. על פי רוב, משמש החומר לטובת יצירת ציפויים שונים עבור משטחים, בכל גודל רצוי. אך מהי בעצם הפורמייקה? מדובר על סוגי שרף עמידים מאוד אשר נדחסים בלחץ גבוה. על מנת ליצור את הציפוי, מספיגים את השרף שמגיע למפעל, בניירות רחבים לפי הצורך. העובדה שפורמייקה מבוססת על שכבות של ניירות מוספגים בשרף מאפשרת ליצור ציפוי בדרגות שונות של עובי ובמרקמים ותצורות רצויות. ניתן ליצור פני שטח בצבעים שונים, בדרגות של חספוס או החלקה. כלומר, ניתן ליצור פורמייקה עמידה באופן מיוחד לפי סוג השרף ומספר השכבות שמצמידים יחד.

לקריאה על מקור הפורמייקה ועל פיסו תעשיות ליחצו על הקישור

  ציפוי סוגים שונים של עץ בפורמייקה

פורמייקה הינו חומר המשמש לציפוי של חומרים. הציפוי נועד למגוון מטרות כגון הוזלת מחירו של המוצר המוגמר, הגנה על החומר הרך יותר שבפנים, יצירת עיצוב דקורטיבי ועוד. בין החומרים השונים שאותם נהוג לצפות עם לוחות פורמייקה שנחתכים לפי הצורך אפשר לציין את לוחות העץ השונים, עץ מלא, עץ לבוד, MDF, סיבית וכיוצא בזה. אגב, לא רבים מודעים לכך בארץ, אולם פורמייקה למעשה זהו שם גנרי. ישנה חברה שפתחה את המוצר הזה לפני שנים רבות (ממש כפי שחברת פריג’ידר הפכה לשם גנרי עבור מקררים בכלל). החשיבות של הפורמייקה טמונה בכך שזהו מוצר תעשייתי נוח לעיבוד, הוא מאוד חזק ויכול להוות בסיס למגוון רחב של יישומים.

 

לאתר של מקור הפורמייקה – מפעל הפורמייקה המוביל בישראל

הפורמייקה כפתרון המושלם לענף הרהיטים

שימוש מרכזי הרווח מאוד בפורמייקה הינו ציפוי של רהיטים שונים. דוגמא לכך אפשר לציין את ארונות המטבח על בסיס פורמייקה. ארונות כאלה נפוצים מאוד בארץ ובשנים האחרונות הם חזרו לאופנה. התצורות החדשות מרשימות במיוחד ויכולות להחליף בקלות ארונות יוקרה יקרים פי כמה. מלבד ארונות מטבח שאפשר לצפות מבפנים ומבחוץ בפורמייקה, יש בנמצא אפילו דלתות עם ציפויי פורמייקה. נוסף על כך, יש בנמצא שולחנות עבודה, שולחנות בית ספר, כיסאות שונים, כוננות, ארונות לחדרי ילדים ועוד מגוון רחב של רהיטים שזהו האלמנט המשותף ביניהם. כולם מכילים פורמייקה אשר הופכת אותם לעמידים מאוד. כדאי להוסיף שיש גם ארונות פורמייקה לחדרי רחצה עמידים למים, עמידים ללחות.

דגמים וצבעים בציפוי פורמייקה לפי הפתרון הרצוי

הפורמייקה כיום מצטיינת בגיוון רב מאוד. שיפורים בייצור הפכו את המוצר הסופי ליותר עמיד מפני התקלפות. אפשר לבחור ציפויי פורמייקה שמשמשים להתקנת רהיטים, מחיצות ואפילו תחליפי פרקטים, בכל דוגמא רצויה. מצד אחד, ניתן לקבל מוצר בעל יופי כשל עץ טבעי מושלם ובמחיר הרבה יותר נוח. מצד שני, ניתן לבחור גם מגוון רחב של צבעים אחרים, לפי בחירה, כך שיתאימו לכל סגנון אדריכלי ועיצובי. אגב, בזכות שיפורי הדפוס הדיגיטלי, קל מתמיד ליצור לוחות מפורמייקה, עם כל מיני דוגמאות מרהיבות.

לאתר של מקור הפורמייקה – המובילה בתחום הפורמייקה בישראל

www. makorhaformaika.co.il