בדיקת קרינה אלקטרומגנטית – שלבים בבדיקה

בדיקת קרינה אלקטרומגנטית

בדיקת קרינה אלקטרומגנטית היא בדיקה שחשוב מאוד לעשות אותה כאשר אנחנו חושדים שבאזור הבית או מקום העבודה שלנו יש עודף קרינה מסרטנת. לביצוע בדיקה מסוג זה יש הרבה מאוד שלבים שונים שחשוב להקפיד עליהם ונדרשת חברה מוסמכת לבדיקות קרינה שתבצע את העבודת המיגון.

קרינה חזקה היא דבר מסוכן מאוד. קרינה יכולה לגרום לתחלואה בסרטן ולכן חשוב מאוד שבאזורים צפופים בהם יש ריכוז רב של אנשים לא תהיה קרינה חזקה. לא תמיד כאשר יש חשד לקרינה יש צורך בבדיקה אלא רק במקרים קיצוניים וברורים בהם יש חשד סביר לקרינה חזקה מאוד. כאשר אנחנו חושדים שבקרבת מקום המגורים או מקום העבודה שלנו יש אחוזי קרינה גבוה מאוד אנחנו חייבים לפעול ולעשות משהו בנדון ולא לזלזל בכך בשום מקרה שהוא. התייחסות רצינית לנושא הקרינה חשובה מאוד והיא יכולה לאפשר לנו להיות שקטים ובטוחים יותר.

שלב ראשון – זיהוי צורך בבדיקה

חיזוי קרינה

השלב הראשון בהחלטה האם לבצע בדיקת קרינה אלקטרומגנטית או לא הוא זיהוי הצורך בבדיקה. אם אנחנו רואים שבאזור הבית או מקום העבודה שלנו יש אנטנות סלולריות או מכשירים שפולטים הרבה קרינה ומעל המותר אז כדאי לנו לפנות למומחים שיבצעו עבורנו את הבדיקה.

מדדים אחרים שיכולים לאפשר לנו לזהות שצריך בדיקה הוא תחלואה גבוה של סרטן או מחלות אחרות שקשורות לקרינה באזורים מסוימים דבר אשר מעורר הרבה מאוד חשד. כאשר יש בלבנו חשד חשוב מאוד שנפעל לפיו ולא נדחיק אותו. כאשר אנחנו שמים לב לנושא הבריאות שלנו ושומרים עליו אנחנו יכולים ליהנות מאיכות חיים טובה יותר.

שלב שני – ביצוע הבדיקה

השלב השני בביצוע בדיקת קרינה אלקטרומגנטית הוא ביצוע הבדיקה עצמה. הבדיקה נעשית בעזרת מכשור מיוחד. בדיקה זו יכולה לאפשר לנו לדעת אחת ולתמיד האם יש עודף של קרינה שיש בבית או במקום העבודה שלנו. קרינה מהווה מקור לתחלואה קשה מאוד וחשוב מאוד לוודא שבאזור המגורים או העבודה שלנו אין עודף של קרינה.

שלב שלישי – הסקת מסקנות מתוצאות הבדיקה

השלב השלישי לאחר ביצוע בדיקת קרינה אלקטרומגנטית הוא הסקת מסקנות אודות תוצאות הבדיקה ופענוח שלהן. את תוצאות הבדיקה ופענוח שלהם מבצע מדען מוסמך או איש מקצוע שיודע איך לבדוק את התוצאות האלו ולפענח אותם.

חשוב מאוד לבצע פענוח לבדיקות אלו כי הן לא תמיד חד משמעויות או ברורות במאה אחוז לכאן או לכאן. בסופו של דבר כאשר אנחנו חושדים שבבית שלנו יש עודף קרינה חשוב מאוד שנפעל על מנת לסלק את מקור הקרינה מאזור המגורים שלנו. קרינה יכולה להזיק לנו מאוד ולגרום לנו או לילדים שלנו לתחלואה קשה מאוד. כאשר אנחנו לוקחים אחריות ובודקים האם יש בקרבה שלנו קרינה גבוה או לא אנחנו שומרים על הבריאות שלנו ושל הילדים שלנו ושל כל בני המשפחה שלנו.