בעולם מושלם, לכל אחד הייתה חלקה פרטית שבה גדלים ירקות או תבלינים, פירות ופרחים. אבל לא לכולם יש בית פרטי עם גינה, נכון? ובכן, מסתבר כי יש בנמצא שיטות מתקדמות להקמת גינות גם על גגות או במרפסות. אם אתם גרים בדירת גג או שיש לכם מרפסת, אם אתם רוצים לראות ירוק ופורח על גג המשרד או במרפסת של בית הקפה שלכם, אלה הדברים שכדאי לכם לדעת בנושא עיצוב גינות על גג או מרפסת.

גינה מיוחדת, צורות רבות לה

כשאנו מדברים על עיצוב גינות על גג או מרפסת, אנו מדברים על יותר מאשר גידול כמה פרחים או צמחי תבלין בתוך אדניות. גינה מיוחדת תתייחס לחלוקה נכונה של שטח נתון וכן ולמאפיינים חשובים לא פחות כדוגמת תשתית ועומסים אפשריים. אך עוד לפני שנרחיב על כך, נספר כי יש מגוון תצורות של גינות אפשריות.

למשל, ניתן ליצור גינה אקולוגית, תצורה שהפכה מאוד טרנדית, חסכונית וידידותית לסביבה. ניתן לשלב גינת גג או מרפסת, עם צמחי תבלין, גידול ירקות או צמחייה שמפיקה ניחוחות מרהיבים. חלקה ירוקה ניתן לעצב על בסיס מוטיב מרכזי כגון דשא, אך ניתן לשלב גם עצי נוי מסוימים ואפילו ערוגות. יש מעצבי גינות שיכולים להוסיף מוטיבים שונים כגון פסלי נוי, מזרקות, אפילו מפלונים. לא בטוחים האם מתאימה לכם יותר גינת ירק או גינת נוי? תוכלו להתייעץ עם מומחי עיצוב גינות לקבלת מגוון אפשרויות ודוגמאות לגינות מעוצבות.

 

לאתר שלנו: עיצוב גינות גג ליחצו כאן

ליצירת קשר התקשרו לטלפון: 050-570-7632

תשתית ועומס – היבטים חשובים בעת תכנון גינה על גג או מרפסת

לצורך תכנון גינת גג או מרפסת, נהוג להתרשם מהאופן בו בנוי השטח והתצורה שלו. יש להביא בחשבון את רצונותיהם של בעלי הבית או המבנה לצד אילוצים טכניים או כספיים. אין די בהשכלה אגרונומית בכדי להשכיל לעצב גינות מסוג זה. יש צורך בידע מיוחד בנושאים כגון תשתיות ועומסים. יש לתכנן גינה ולעצב אותה כך שהמשקל לכל יחידת שטח לא יהיה גדול מדי. חלוקת עומסים אופטימלית מבוססת על תחשיבים הנדסיים ועל בחירה נכונה במוטיבים כגון סוגי צמחים, עצים, חיפויים, קישוטים (חרסים, אבנים וכדומה). בנוסף, יש להתייחס לצורך בניקוז עודפי מים נכון, פתחי מרזבים וניקוזי גשם ראויים.

עיצוב גינות על גג או מרפסת: מהיכן מתחילים

על מנת לעצב גינה נהדרת, התחילו בגיבוש כיוון שמתאים לכם. נסו לחשוב האם אתם רוצים להפוך את כל הגג או המרפסת לירוקים ופורחים או לשלב נקודות ירוקות לצד משטחים חשופים. חשבו האם תרצו לשלב דק או חיפויים שונים, האם אתם חפצים במים זורמים או בצל.

כעת, התפנו לבחינת דוגמאות של עיצובי גינות. מעצבי גינות מנוסים יכולים להראות לכם סגנונות שונים כך שתוכלו להרגיש שאכן ישנו חיבור נכון. הביאו בחשבון כי יש גינות שמצריכות יותר השקעה ותחזוקה שוטפת ויש כאלה שפחות. ציינו גם זאת בפני מעצב הגינות שבחרתם.

פרגולות גינות על מרפסות

ליצירת קשר התקשרו לטלפון: 050-570-7632