אנשים רבים נוהגים להתקין בביתם, בבית העסק או בגינת הבית פרגולה נאה. אותן פרגולות, עשויות עץ, על פי רוב, מספקות מראה אסתטי, צל נעים, פינה שאפשר להתרגע בה, לארח אורחים, לנוח מעמל היום. על מנת ליהנות מהפרגולה לאורך זמן, חשוב מאוד לנקוט צעדים שונים של תחזוקה. תחזוקת פרגולות ראויה גם מסייעת למנוע בלאי וגם מסייעת לשמירה על מראה נאה, חדש ומטופח יותר.

תיקון מקצועי לפרגולה שנפגעה

ישנם מצבים שבהם הזמן עושה את שלו ופרגולה ניזוקה. הדבר עשוי להתרחש במידה ולא מבצעים תחזוקה בצורה נכונה ולעיתים גם כתוצאה מפגיעה קשה, עץ שנפל, סופה קיצונית וכיוצא באלה. במידה ומדובר בנזק רציני, תיקון פרגולות נעשה לכורח המציאות. על מנת לראות תוצאות טובות, חשוב מאוד לפנות לאיש מקצוע, מומחה לפרגולות ולעבודות בעץ.

במקרים מסוימים, את התיקון יוכל לבצע אותו ספק מקורי של הפרגולה, מי שהתקין או ייצר אותה. במקרים אחרים, יש לפנות לאיש מקצוע אחר, שיכול להתמודד בהצלחה עם כל סוגי התיקונים. לאחר שהכל תוקן ועלה יפה, חשוב מאוד להקפיד על תחזוקה ראויה ובאופן תקופתי.

טיפים לתחזוקת פרגולות מעץ מלא

מי שיש ברשותו פרגולה נאה מעץ, טוב יעשה אם יכיר כמה דרכים לטיפוח ותחזוקה נכונים:

  • שמירת הניקיון של הפרגולה מעלים, פירות נושרים ודברים דומים חשובה מאוד.
  • צביעה – צביעה של קורות העץ של הפרגולה חיונית כדי להגן עליה מפגעי מזג האוויר, לא פחות משהיא נדרשת כדי ליהנות ממראה יפה ונעים לעין.
  • שימון – פרגולות עץ, ממש בדומה לדקים, ניתן לשמן היטב על מנת למנוע מקורות העץ להיסדק ולהינזק. את השימון חשוב לבצע על גבי קורות נקיות לחלוטין. יותר מכך, מומלץ לבצע את השימון לאחר צביעה בצבע חדש.

פרגולות עץאנו, בלאמבר עבודות עץ יכולים לסייע לכם לתקן את פרגולת העץ שלכם ולשדרג אותה כך שתמשיך להוות עבורכם אלמנט שימושי מהמדרגה הראשונה